Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
09/07/2018
RİAK A.Ş. III. Genel Kurulu toplandı.
RİAK A.Ş. III. Olağan Genel Kurulu toplandı! RİAK Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık Anonim Şirketi’nin Müşterek Endüstri Komitesi’ni (MEK) oluşturan Reklam verenler Derneği, Reklamcılar Derneği, Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği’nin temsilcileri 4 Temmuz 2018 tarihinde III. Olağan Genel Kurul’da bir araya geldi. RİAK A.Ş. ofisinde gerçekleşen Genel Kurul’a katılan RVD Başkanı Ahmet Pura, RD temsicisi Doğan Albayrak, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy ve URYAD Başkanı İlhan Uzundurukan kurulduğu günden bu yana mecranın gelişmesi, büyümesi yönünde yaptıkları katkılarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, RİAK Yönetimine teşekkürlerini ilettiler.  Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura RİAK’ın güçlü bir yapıyla devam ettiğini ve önümüzdeki dönemde de önemli işler altına imza atacağına inandığını belirtti. Pura, Reklamverenler Derneği olarak radyonun gücünü ve mecra olarak önemini farkında olduklarını, bugüne kadar desteklerini esirgemediklerini bundan sonra da desteğe devam edeceklerini sözlerine ekledi. Genel Kurul’da yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlendi, Başkanlığın bir dönem daha mevcut haliyle devam etmesi kararı alındı. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında RİAK’ın yönetim kadrosu oluşturuldu; URYAD temsilcisi İlhan Uzundurukan Başkan; RVD temsilcisi Aslı Kölükfakı, RD temsilcisi Ebru Edgü Malkoç ve RATEM temsilcisi Aydın Şerbetçioğlu Başkan Vekilleri olarak seçildi. Yönetim kurulu üyesi Olcay Akay’ın ise Genel Müdürlük görevine devam etmesi kararı alındı.     İki yıl süreyle görev yapacak RİAK A.Ş Yönetim Kurulu Üyelerinin listesi; İlhan Uzundurukan-Başkan Aslı Kölükfakı- Başkan Vekili Ebru Edgü Malkoç- Başkan Vekili Mehmet Aydın Şerbetçioğlu-Başkan Vekili Olcay Akay-Üye Ahmet Akçakaya-Üye Ahmet Atılmış-Üye Ali Dönmez-Üye Bige Hattat-Üye Bülent Ahmet Turan-Üye Erhan Yatar-Üye Erol Kamer-Üye Ferhat Kutluer-Üye Kartal Şafak Ongan-Üye Sibel Toprak Egemen-Üye Yüksel Alemdar-Üye Zafer İlik-Üye  
Devamını Oku
19/06/2018
Mayıs 2018 Nielsen Radyo Ölçümleri
Mayıs ayında hafta içi ortalama bir günde en çok radyo dinlenen zaman diliminin %18 ile 10:00 - 11:59 ve 15:00 - 15:59 olduğu gözlemlenmiştir. Saat 13:00 - 14:59 diliminde kadın ve erkek dinleyicilerin eşit erişimlere sahip oldukları görülmektedir. Sabah Drive Time'da radyo dinlemeyi tercih edenlerin çoğunluğunu çalışanların, Off-Drive Time'da ise çalışmayanların oluşturduğu gözlemlenmektedir. Mayıs ayında hafta sonu ortalama bir günde en çok radyo dinlenen zaman diliminin %20 ile 11:00 - 12:59 ve 15:00 - 15:59 olduğu gözlemlenmiştir. Saat 11:00 - 11:59 diliminde kadın ve erkek dinleyicilerin eşit erişimlere sahip oldukları görülmektedir.
Devamını Oku
18/06/2018
RİAK 2018 Mayıs Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Mayıs 2018 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
25/05/2018
“RİAK Reklam Verenle Kahvaltılı Buluşmaların VIII.’sini gerçekleştirdi.”
“RİAK Reklamverenle Kahvaltıda Buluşuyor” temasıyla Aralık 2017 itibariyle başladığımız buluşmalarda VIII. reklamveren konuğumuz Koç Topluluğu’nun satınalma şirketi_Zer ve çözüm ortakları Medya Planlama Ajansları Mindshare, People Initiative, Radyo Ajansları Indeks Medya ve Media Liven’di. RVD Başkanı sayın Ahmet Pura’nın da katılımıyla destek verdiği toplantıda, Nielsen Genel Müdürü Erdem Tolon radyo araştırmasıyla ilgili; RTÜK’ün ölçümleme yönetmeliğinden, denetim mekanizmalarının işleyişlerine, Avrupa’nın en büyük radyo paneli olmasından, araştırmadan elde edilebilen 15 dakikalık dinleme bilgisi ve il bazlı paylaşımlara kadar, sektör talepleri doğrultusunda hayata geçirilen tüm yenilikleri ana hatlarıyla sundu. Koç-Zer ve çözüm ortaklarına katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Araştırma hakkındaki aydınlatıcı bilgilerle çok faydalı bulunduğu bildirilen ve Reklamveren nezdinde radyonun önemine binaen farkındalık yarattığı yönünde olumlu dönüşler aldığımız toplantılarımız devam edecek.
Devamını Oku
15/05/2018
RİAK 2018 Nisan Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Nisan 2018 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
13/04/2018
RİAK 2018 Mart Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Mart 2018 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0 (212) 217 30 01- 02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE - BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık Anonim Şirketi (RİAK)